Infrastruktura IT dla firm

Nowe oblicze informatyki biurowej

Do niedawna chęć posiadania serwerowni w małych firmach oznaczała spore nakłady finansowe na stworzenie odpowiedniego zaplecza sprzętowego. Nieodzownymi elementami były wielkie szafy RACK wraz z pełnowymiarowymi serwerami. Wymagało to zazwyczaj wydzielonego pomieszczenia oraz inwestycję w układ klimatyzacji do odprowadzania ogromnej ilości ciepła.

Na szczęście wiodący producenci z sektora IT zauważyli potrzeby mniejszych firm. Na rynku pojawiły się kompaktowe obudowy typu Blade mieszczące po kilka serwerów kasetowych, macierz dyskową oraz w pełni zarządzalny switch.

serwerownia blade

Niewielka obudowa zapewnia wydajność na poziomie pełnowymiarowych serwerów. Dzięki zastosowaniu wirtualizacji systemów operacyjnych oraz niewielkiemu zapotrzebowaniu na energię umożliwia uzyskanie pokaźnej infrastruktury stosunkowo niewielkim kosztem.

Oferujemy Państwu kompleksową usługę realizacji projektów związanych z budową, bądź modernizacją infrastruktury IT. Gwarantujemy, że zastosowane technologie informatyczne będą zgodne z Państwa oczekiwaniami oraz aktualnymi trendami na rynku.